Lesson 8 – 3. 4. (5.a and 5.b)

Hello students!

• Pripravite zvezke, delovne zvezke, učbenike in puščice.
  • Odprite DZ/str. 82. Pobarvajte oblačila otrok in rešite nalogo 11.b.
  • Spomnimo se: He is wearing a red jacket. – med “a” in “jacket” zapišemo barvo.
  • Ampak! He is wearing shoes.
  • “a/an” označujeta ednino, zato ju zapišemo pri tistih oblačilih, ki jim v prevodu lahko dodamo JE (T-shirt – kratka majica JE, skirt – krilo JE, blouse – bluza JE …).
  • AN – pred besedami, ki se začnejo na samoglasnike – a,e,i,o,u (an anorak, an igloo, an egg, …)
  • “a/an” izpustimo pri tistih oblačilih, ki jim v prevodu dodamo SO (shorts – kratke hlače SO, shoes – čevlji SO, socks – nogavice SO …)
  • Se pravi: a coat, a hat, a tie, a jacket, a jersey, an anorak …  BUT    shoes, socks, trousers, jeans …
  • Reši nalogo 14. v DZ na strani 84. Kaj nosimo in Spring (pomladi), in Summer (poleti), in Autumn (jeseni), in Winter (pozimi)? Razvrsti oblačila v pravilni stolpec letnega časa.

Za vprašanja sem vam na voljo.

Have a nice day,

Teacher Ajda

Ta vnos je bil objavljen v 5th grade - 5. razred. Zaznamek za trajno povezavo.